Jan Paweł I zdjęcia

Podobne
 
This is my amazing life!

Skonczyly sie dla Niego meki chorego czlowieka.
Teraz jest tam, gdzie na Niego czekali Jego poprzednicy.
Wczoraj na kazdym kanale byl tylko jeden temat: Jan Pawel II.
Przepiekne zdjecia tlumow na placach, w kosciolach. Wierni modlacy sie za Papieza, dajacy Mu towarzystwo na ostatnia droge.
Wciaz powtarzane slowa:WIELKI POLAK. Jestem taka dumna, ze jestem Polka.

Pokazano potem Krakow, bicie dzwonu Zygmunta dalo reszte. Beczelismy z mezem jak dzieci, a potem poszlismy do kosciola- wszystkie byly wczoraj otwarte, tlumy ludzi, piekne uczucie, wsrod innych byc w swiatyni, ktora zwykle o tej porze jest zamknieta. Zapalano swiece, slychac bylo wszystkie jezyki...

Zaluje, ze nie mam polskiego kanalu, chcialabym teraz byc w Polsce...


jak to napisał mi na gg Tbartek... 'zapomnialas o www.google.pl'
tam znajdziesz wszystko

ja zamuzyka religijna nie przepadam... ew. SOS w Toruniu... jak mam czas
zdjęcia robie sama
a na filmy chodze do kina...

a jak juz coś to z filmów polecam
'Siostry Magdalenki'
'Zakonnica'
'Siostra Joanna od Aniołów'
ew. znane juz jak
'Karol, człowiek, który został Papieżem'
'Jan Paweł II'
a teraz na topie kinie
'Kto nigdy nie żył'
i wchodzący do kin
'Jan Paweł II, Papież, który pozostał czlowiekiem' -jak sie nie myle
idę 14 października na premierę w toruniu

no świetnie.. ale tu nie chodzi o to czy lubisz muzyke tylko czy znasz jakies linki do fajnej muzyki.. (lub LINKI do fajnych filmów/obrazków chrześcijańskich) Mam nadzieję, ze teraz juz wiesz o co mi chodzi...

Mirka to młoda dziewczyna z warszawskiej Pragi. Wychowana i zakochana w typowo praskim klimacie, wybrała jednak zasadniczo inną drogę życiową niż jej przyjaciele z dzieciństwa – ukończyła bowiem prestiżowy wydział prawa. Choć wydawać by się mogło, że jej zawód to wręcz ujma na honorze rodziny z cwaniackimi korzeniami, okazuje się być dla mieszkańców starej kamienicy ostatnią deską ratunku. Aby pomóc najbliższym, Mirka, używając osobistego wdzięku, wrodzonego sprytu i trików rodem z Hollywood, będzie musiała zdobyć się na najbardziej zwariowany numer w całej swojej dotychczasowej karierze...

obsada: Anna Przybylska, Cezary Pazura, Szymon Bobrowski, Edward Linde-Lubaszenko, Paweł Wilczak
reżyseria: Olaf Lubaszenko,
scenariusz: Jerzy Kolasa, Olaf Lubaszenko,
zdjęcia: Mariusz Palej,
muzyka: Jan Borysewicz
szczegóły: komedia, Polska, 2009, 104 min
premiera 20 marca 2009

Domaganie się od Jana Pawła Wielkiego, by wskazał np. Kraków jako miejsce pochówku jego doczesnych szczątków jest myśleniem bardzo egoistycznym.
W momencie obioru papież stal się głową wszystkich katolików a i nie tylko - bo wierzę, czas pokaże, że głową wszystkich wierzących.
Takie samo prawo do odwiedzenia jego grobu ma Polak, Kostarykańczyk czy też Filipińczyk.
Rzym jest niedaleko. Jego wymiar "wiecznego miasta", jego historii i tradycji jest symboliczny i znacznie szerszy od naszych narodowych.
Pontyfikat Jan Pawła Wielkiego miał wymiar globalny w globalizującym się świecie. Nie bądźmy mentalnie jego zaściankiem. Im bardziej świat się globalizuje tym bardziej potrzebuje odniesień globalnych.
Nasz ogląd tego ponadczasowego pontyfikatu był dotychczas odcinkowy:
od wizyty do wizyty, od audiencji do audiencji.
Teraz nasz ogląd staje się powoli coraz bardziej całościowy, powoli będziemy mogli ogarnąć ogrom Jego tytanicznej konsekwentnej, niestrudzonej pracy, 84 000 stron spójnego nauczania, setki homilii, zdjęć i spotkań symboli.....i oby z dobrym skutkiem dla świata.
Pora na przewartościowania celów, sprzeciw wobec zła w otoczeniu, sprzeciw wobec korupcji i spychaniu ludzi dobrej woli do roli frajerów życiowych.
Działajmy w tym duchu wszyscy na raz. Wówczas wsparci moralnie Jego nauczaniem mamy jeszcze szanse!!!
Sursum corda !! W górę serca.


  Tutaj w grę wchodziło głównie szczęście i geniusz konstruktorów tej klatki bezpieczeństwa(czy jak to się w bolidzie nazywa), która uratowała Kubicę, gdyby tego nie było, to szczerze wątpię, żeby napis JPII mu pomógł. Natomiast w wypadku autokaru pielgrzymów we Francji zginęło tyle osób, a nie wierzę, że żadna z tych osób nie miała chociaż zdjęcia JPII, albo się nie przeżegnała przed wyjazdem. Patrząc na to z tej strony to znak, że Jan Paweł II zabija po śmierci?

Sam Jan Paweł II był człowiekiem który miał poczucie humoru był sympatyczny i wzbudzał sympatie, czy był zwykłym człowiekiem tu bym polemizował był człowiekiem wyjątkowym który robił to z pasją a nie z poczucia obowiązku. Ciekawe czy wszystkim bylo by do śmiechu jeżeli wtedy nie wybrano by Karola Wojtyły i nie zmobilizował by się Polski naród później solidarność to wszystko chciał nie chciał się przeplata według mnie można się śmiać z każdego ale z poczuciem dobrego smaku i szacunkiem bo ten napewno należy się największemu Polakowi którym był Karol Wojtyła. Założę się że nie jeden który nie rozumie ludzi którzy są zdegustowani tymi zdjęciami po śmierci papierza napewno się za niego pomodlił... Pozatym wszystkim nie chodzi o to czy ktoś jest katolikiem czy nim nie jest. Ludzie będący innego wyznania cenili tego człowieka i również odnosili się do niego z szacunkiem... to co napisałem jest moją opinią. subiektywnym odczuciem nie miałem na celu ośmieszenie nikogo i wytykanie wad. Pozatym faktycznie jeżeli ktoś jest zniesmaczony nie powinien tu zaglądać i np ja nie będę Pozdrawiam

Cytat:
W rocznicę wyzwolenia Oświęcimia, chciałabym do wstrząsającego filmu, zamieszczonego przez Marbellę, dodać informację o zniesieniu ekskomuniki na lefebrystów. Przynajmniej jedne z nich kwestionuje Holocaust. Papież Benedykt z pochodzenia Niemiec, nie ma nic przeciwko temu,

Jednym z biskupów-lefebrystów jest Richard Williamson, który publicznie neguje prawdę o Holokauście. Zarówno bp Falley, jak i ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu, podkreślili tylko, że są to prywatne poglądy biskupa. „Te dwie sprawy są całkowicie od siebie niezależne – stwierdził watykański rzecznik. – Zdjęcie ekskomuniki nie oznacza poparcia dla wszystkich jego poglądów. Papieska decyzja nie ma żadnego związku z osobistymi przekonaniami, zasługującymi na stanowczą krytykę” – dodał ks. Lombardi.

Czyli w świetle stanowsika Watykanu osobiste przekonania sa osobistymi przekonaniami i sprawa jest niezależna od powrotu biskupów na łono Kosioła, z tego łona wygnał ekskomunikowanych polski papież Jan Paweł II.

Maju, dlugo mozna na ten temat. Ludzie na calym swiecie pamietaja, ale u nas jakos opornie z ta pamieca. Nie pytaj mnie dlaczego? 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates