wc-51 dodge

Podobne
 
This is my amazing life!

" />Rosjanie mają do siebie to, że zapożyczyli sobie parę projektów zza zachodniej granicy:

np. radziecki Tokarev TT

to nic innego jak przerobiony COLT 1911


2 przykład:
silnik samochodu Gaz 51 jest dokładną kopią silnika Dodge WC 51

Jak tak poszukać to będzie tego dużo dużo więcej.

Wojtek: poprawiłem dwa wyrazy abyś nie wyleciał z kopem w d. od kolegi.

Pokusiłem się ostatnio o zakup w/w modelu. Zanim się do niego zabiorę minie jeszcze troszkę czasu bo na warsztacie znajduje się Opel Blitz i Jagdtiger, ale pytanie wolę zadać odrazu. Jaką farbę PACTRY polecacie do pomalowania tego pojazdu? Instrukcja podaje (jak zresztą przy wszystkich alianckich pojazdach) Oliv Drab, jednak z doświadczenia wiem, że ten kolor jest zupełnie inny niż powinien być na modelu. Oliv Drab (A30) PACTRY jest brązowy, a pojazd powinien być raczej zielony. Możecie mi doradzić jakiś konkretny zamiennik? Do tej pory używałem koloru A 112 Russ Armor Green, ale on też nie do końca pasuje. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
M@tis

Co do Google.pl to mam wątpliwości. szukałem kilka razy i nie ma tam tego czego szukam. na google.pl sa tylko same bzdury i jakieś malo znaczące fotki (jesli akurad chodzi o tego Dodge) więcej jest danych technicznych niz samych zdjęć.


ps,Imek ja tej książki o wc 62 szukam od pół roku.juz nawet w PELCIE maja mnie dość bo maja tylko wc 51 a jak sie pytam o wc 62/63 to odrazu że nie maja i wciskaja mi wc 51. Szukałem po Krakowie,Gdańsku ,i Katowicach.Nie ma i nie wiadomo kiedy będą mieli i czy wogule będą mieli.

" />Witam.
Dawidoruba, fajna fotka Dodge 3/4 tony (wc 51) z Lend-Leas lub Unry, po wycofaniu z WP powszechnie użytkowane przez OSP, w latach siedemdziesiątych większość poszła na żyletki i została zastąpiona Żukami. Obecnie w Polsce jest kilka wzorowo odrestaurowanych aut tego typu, także w rzadszej odmianie Command car. Co ciekawe "komandorką" w latach pięćdziesiątych po Jurze jeździli kartografowie.
Pozdrawiam.

" />Dodge WC-51 w oznaczeniach kompani serwisowej 1 batalionu 505 pułku piechoty spadochronowej 82 dywizji powietrznodesanowej.

http://www.sokol.slupsk.pl/dodge/

Szablony oznaczeń i dokumentacja historyczna - by Szu

" />Według dzisiejszej rozmowy z oficerem prasowym 8 PPLOT sprawa wygląda tak:

1) zbiórka do defilady ok. 11:00
2) 12:00 uroczystości na placu pod ratuszem
3) 13:00 -17:00 pokazy sprzętu i grup rekonstrukcyjnych na placu pod amfiteatrem

KPM wystawia dwie dioramy - checkpoint Blackwater i obozowisko spadochroniarzy wraz z elementami punktu opatrunkowego (42 szpital polowy)

Bierzemy udział też w defiladzie - Blackwater na Gazie-69, a "Jack of Diamonds" na Dodge'u WC-51

Jak wygląda taki pokaz sprzętu pod amfiteatrem można zobaczyć tu:

http://www.sokol.slupsk.pl/8pplot/page_01.htm

http://www.retrotrak...p?article_id=90
No i jest Ciagnik w wersji wojskowej:) a ja bym chcial zdjecie Dodge WC-51

Może ktoś wie gdzie można zakupić modele firmy SKY BOW skala 1/35 konkretnie dwa
DODGE WC-51 3/4 t
DODGE WC-62 1/1/2t
może macie jakieś namiary, a przy okazji cennik
Oraz czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z modelami tej firmy

Wielkie dzięki ... Dodge WC-51 już do mnie płynie

Mam pytanie. czy Polacy używali Dodge'a WC-52/51 na Zachodzie? Interesują mnie zdjęcia i informacje na ten temat. Będę wdzięczny za podpowiedzi. Notabene goglując za tym samochodem stwierdziłem, że jest zaskakująco mało zdjęc archiwalnych tych popularnych maszyn.

Wie ktoś może, czy jakaś firma produkuje ten model w skali 1:72? Miałbym ładną kolekcję: jeep willis, dwa M3A1 Half Track, dwie ciężarówki GMC CCKW 353, Dodge WC-51 (obecnie na warsztacie ) no i teraz przydałoby się skleić WC-63


Fajne ale nie militarne:)

Będzie i militarnie. W Lipcu przyjeżdża do remontu Dodge WC 51. To dopiero będzie dokumentacja !! Wszystko obcykam do ostatniej śrubki !!

" />A ja sobie siedzę spokojnie w działce pojazdy
Następny będzie Dodge WC-51.

W końcu trzeba wykorzystać spory zasób fotek "naszego" Dodżyka 
Copyright 2006 MySite. Designed by Web Page Templates